suusafoorum.err.ee suusafoorum.err.ee
Eesti Rahvusringhäälingu suusaportaali foorum

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kindad
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    suusafoorum.err.ee -> Küsimused ja vastused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Eero
Suusakunn

PostitusPostitatud: 13.02.2008 14:59    Teema: Kindad Vasta viitega

Paluks kommentaare ja kiitusi ning laitusi suusakinnaste kohta? Milliseid kasutate, kuidas on kogemused. Ise olen igasugu erinevaid kasutanud, tavaliselt hooajal läheb ikka üks paar ära, vahel ka rohkem kui olen kinda ära kaotanud. See aasta sai võetud kasutusele Madshuse nimeline kinnas, mis poes oli väga mugav, samas pärast ca 100km sõitu hakkas mulle ville peopessa tekitama, kuid Haanjas avatud raja sõidul käitusid nad väga korralikult ja uusi ville ei tekitanud. Nüüd soetasin ühed uued kindad rico grossi autogrammiga HE-st(kinda nimi ei ole meeled) aga suusatada pole nendega veel proovinud. Aga poes proovides olid väga mugavad. Paar aastat tagasi kasutasin 5krooniseid siniste mummudega töökindaid, nende häda oli aga see et jäid miinuskraadides natuke liiga õhukeseks
Lisaks on mul ka see häda, et näpud on natuke pikemad kui peopesast paraja kinda näpuosad.
Nii, et veelkord oodatud kogemused suusakinnastega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Andres
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 13.02.2008 16:10    Teema: Vasta viitega

Pakun, et HE-st ostsid Roeckl kirjaga kindad. Angereri kinnastel ka samasugune kiri.
Oma kogemustest oskan öelda, et proovitud soodusvariant nahksete töökinnaste näol ei toiminud. Käes olid isegi mugavad, aga kannatasid alla 100km. Selliste kasutamine läheks ka soodsa hinna juures hooaja jooksul kulukaks.

Suusakinnastest oli esimene paar rootslaste Hestra, Sportlandist. Üsnagi õhukesed kindad, väga hästi sobisid kätte. Vahel üle -10 on hakanud pakane sõrmeotsa närima, aga seda ainult alguses, kuni sooja korralikult nahavahele saab. Suvel rullidega sõitmiseks sobisid samuti tänu oma õhukesele ehitusele.
Aga kuna miski pole igavene, siis järgmiseks võtsin edevad punased Tokod. Tutvus nendega liialt põgus, et midagi arvata. Kui siis ainult nii palju, et Hestra istus kätte paremini.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
oliwer
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 13.02.2008 19:18    Teema: Vasta viitega

Ise kasutan selliseid kindaid nagu Sinisalo narrow fit ja Sinisalo super thermo 2.Ise olen rahul mõlema tootega.Narrow fit on soojemateks ilmadeks ja ka suvel rulli sõitmiseks ja super thermo 2 on külmemateks ilmadeks. Mõlema kindapaariga olen sõitnud peaaegu kaks hooaega ja narrow fitiga ratast pidevalt. Narrow fitil on olnud vaja teha paar õmblust näpuotstest mis hakkavad tiheda ja pika kasutamise peale lahti hargnema muidu OK.
Pildid: Narrow fit:
http://www.canadianwintersports.com/Sinisalo_files/image004.jpg
super thermo 2:
http://www.runningstore.it/Prodotti/Sci%20fondo/Accessori/Accessori/Sinisalo/Super%20thermo%20II.html#327
Tagasi üles
holden
Suusakunn

PostitusPostitatud: 13.02.2008 22:34    Teema: Vasta viitega

Sõitsin peaaegu kolme hooajaga sõitnud ribadeks kaks paari Toko kindaid (sinised ja mustad). Suusatada enam ei kannatanud, aga tööd sai teha veel mitu kuud (ühe leidsin veel hiljuti puukuurist üles, ajas asja ära Smile). Eelmise aasta veebruaris ostsin mustad Rexi thinsulate kindad, need said ka nö poolkogemata Vasale kaasa kui ainukesed suusakindad, aga ajasid asja ära ja sõidan nendega senimaani. Tokodega muud vahet pole, kui et nendel oli ümber randme kootud riie, Rex'il aga krõpsuga klapp. Tokod käisid siis pealmise riietuseseme alla, Rex aga nüüd peale. Vahet pole!
Kuna aga mul endal on labakäsi suur, siis igasugused kindad kätte ei mahu. Kasutan pigem number suuremaid, sest külmaga saab siis ka Crafti sisekindad alla panna.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Siimv
Suusakunn

PostitusPostitatud: 14.02.2008 00:08    Teema: Vasta viitega

Võib-olla on asi minu kätes, aga ma pole siiani aastate jooksul veel head kindapaari leidnud.
Sõitnud olen nii erinevate, sinisalo, salomoni kui ka toko mudelitega (kõik siiski odavama otsa omad).
Seega soovitus tõsistele harrastajatele - pigem osta korralik kallim kinnas kui pärast igat ostu trennis veenduda, et kinnas jälle ei sobi. Teine tähelepanek veel - pigem osta kergelt väiksem kinnas kui natuke suurem number, sest on võrdlemisi ebamugav trenni jooksul kindaid pidevalt allapoole tagasi sikutada. Seega korralikul kindal võiks randme juures olla mõni krõps või muu "kinnitusvahend" kinda korralikuks fikseerimiseks, et ta sõidu ajal nö. ujuma / reisima ei hakkaks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
holden
Suusakunn

PostitusPostitatud: 14.02.2008 00:17    Teema: Vasta viitega

Siimv kirjutas:
Teine tähelepanek veel - pigem osta kergelt väiksem kinnas kui natuke suurem number, sest on võrdlemisi ebamugav trenni jooksul kindaid pidevalt allapoole tagasi sikutada. Seega korralikul kindal võiks randme juures olla mõni krõps või muu "kinnitusvahend" kinda korralikuks fikseerimiseks, et ta sõidu ajal nö. ujuma / reisima ei hakkaks.

Mul fikseerib kinda Toko kepi nö küljest lahti käiv randmerihm, mille panen alati enne käe külge kinda peale ja siis lükkan kepi sisse. Hoiab kinda ja rihma ilusti paigal.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
MargusH
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 14.02.2008 09:55    Teema: Vasta viitega

A&T-st ostetud salomonid ja nendega küll rahul. Krõpsuga fikseeritavad ja piisavalt hoiavad sooja ka.
Tagasi üles
hunt113
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 14.02.2008 12:25    Teema: Vasta viitega

3 aastat tagasi ostetud Sinisalod hakkasid peale esimesi sõite küll hargnema õmblustest, kuid peale AT-s tehtud "garantii remonti" käravad edukalt siiani. Head ja mugavad kindad, kasutan ka rullitamisel ja jahedama ilmaga rattaga sõites.
Tagasi üles
Eero
Suusakunn

PostitusPostitatud: 14.02.2008 21:53    Teema: Vasta viitega

Tokod jäid minust poodi põhjusel kuna neil on pöial külge pandud õmblusega peopesa pool nagu ka madshuse kinnastel, mis mulle nüüd aegajalt terve hunniku ville tekitab. Sinisalo kindad oli vist jah ilma õmblusteta aga need on veel õues proovimata. Nädalavahetusel testin roeckli nimelised kindad ära.
Tagasi üles
Zorts
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 15.02.2008 10:18    Teema: Vasta viitega

Esimesed kindad olid Sinisalod.
Need pidasid vastu aasta, siis võtsin kasutusele need puukuuris:D
Kinda võib muidu rahule jääda. Oli mugav ja soe.

Teised kindad mis ma ostsin olid kv2. Väga mugavad olid, aga kiiresti kulusid läbi, just pöidla juurest.
Siis sain mingi uue kv2 mudeli asemele mis oli suht juust(pelgalt minu arvamus). Kinda lõige oli mõeldud kana varvastele mitte inimese käele.

Nüüd kihutan juba 2 aastat Toko nö. tippkinnastega.
''Sulavad'' hästi kätte ja on soojad. Kui väljas suurem miinus siis grafti aluskinnas alla ja probleem lahendatud.
Soovitan kõigile.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Fabre
Suusasõber

PostitusPostitatud: 16.02.2008 10:13    Teema: Vasta viitega

SkiGO ja Björn Wink
need on olnud ja eriti björn oli hea ja peale selle näevad ka normaalsed välja:)
Tagasi üles
Eero
Suusakunn

PostitusPostitatud: 16.02.2008 21:47    Teema: Vasta viitega

Peale 3h testi tundusid roeckli kindad väga head. Ville juurde ei tekkinud, käes olid mugavad. Tundub, et oli päris hea ost.
Tagasi üles
indrek36
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 17.02.2008 18:42    Teema: Vasta viitega

Teab keegi ,kas kuskil müüakse veel sellist Yoko232system kinnast.Tegemist kindaga,mis kinnitub otse suusakepi külge.Sama tüüpi kindaga sõitis(sõidab)Kiku.Probleem selles,et rihm mis läheb kinda küljes olevasse plastikfiksaatorisse on mingil põhjusel poollahti rebenenud.Tegemist paremakäe kindaga nr7.Või on kellelgi sellist kinnast(kindaid)müüa.
Tagasi üles
Ukko
Suusakunn

PostitusPostitatud: 05.01.2009 01:44    Teema: Vasta viitega

Mul pole spets suusakindaid kunagi olnud.
Mis need väikesed või suuremad villid ikka teevad.
Paranevad ju paari päevaga, lisaks on peopesal ja peam põidla nahk seejärel ka palju tugevam ja kannatab sõtmist ka parmini.

Hooaja teisel poolel kui temp kõrgem ja sulailmasid tihti,
pole mu meelest üldse kindaid vaja. Samuti kui õhuniiskus pole väga kõrge, saab ka ilma kinnasteta hakkama. On isegi kasulikum ja käte kaudu toimub nö hingamine paremini.

hooaeg 2007/8 oli ju eriti pehme,
sõitsin üldse ilma kinnasteta.
Väga hea oli, nii Viru, Haanja, avatud rada kui Fin-hiihto olid ju kõik sulailma sõidud.

külmema ilmaga sobivad tavalised sõrmikud,
ka vanaema kootud. Peaasi, et väga pakud poleks.

Ukko
Tagasi üles
sam55
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 05.01.2009 23:53    Teema: Vasta viitega

:DDD loen ja imestan..ostke korralikud kindad, siis on ka palju mugavam sõita..ise olen sõitnud juba aastaid sinisalodega...kõigepealt Myllylad ja nüüd...ei mäletagi..äkki olid eloffsonid..( ei garanteeri, aga midagi nagu meenub) hinnad muidugi neil kallimast klassist..ja sõitnud olen iagasuguse ilmaga...gälliwares 32 kraadiga ja eestis 20-ga...niiskuse vahe teeb eesti muidugi külmemaks..aga siiani pole küll kätel külm hakanud..
Tagasi üles
velts
Suusasõber

PostitusPostitatud: 06.01.2009 23:47    Teema: tsainik kuubis Vasta viitega

sry, ei taha uut teemat tekitada, a küsimus oleks- kuidas nimetatakse seda sokki Embarassed , mis tiritakse pähe( nii et ainult nägu paistab, a kukal ja kõrvad on peidus)
Tagasi üles
Salomon
Suusakunn

PostitusPostitatud: 06.01.2009 23:49    Teema: Vasta viitega

Seda nimetatakse suusamaskiks Wink
Tagasi üles
rainisk
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 07.01.2009 19:01    Teema: Vasta viitega

Nii, ei hakka ka uut teemat tegema, aga kustkohast hankida suusamask ebastandartselt suure peaga suusatajale Very Happy ? Proovisin Rademaris Odlo suusamaski aga see ei läinud mitte pähe Very Happy . Kaugelt liiga väike. Selline tunne nagu prooviks sokki endale pähe tõmmata.

Ja teemasse ka:
Suusakindad ostsin Sinisalo Racing Thermo. Suusatama pole veel haiguse tõttu jõudnud aga väga soojad ja mugavad tunduvad küll käes.
Tagasi üles
AkselP
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 07.01.2009 19:13    Teema: Vasta viitega

Ostsin täna Tallinna Kaubamajast endale Sinisalo XC kindad ja märkasin seal ka üht suusamaski. Pähe ei proovinud, aga võibolla läheb sullegi pähe.
Tagasi üles
sam55
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 07.01.2009 23:25    Teema: Re: tsainik kuubis Vasta viitega

velts kirjutas:
sry, ei taha uut teemat tekitada, a küsimus oleks- kuidas nimetatakse seda sokki Embarassed , mis tiritakse pähe( nii et ainult nägu paistab, a kukal ja kõrvad on peidus)

mask ja buff eriasjad...arvatavasti kasutaja velts pidas silmas buffi
Tagasi üles
fanatic
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 07.01.2009 23:45    Teema: Vasta viitega

rainisk kirjutas:
Nii, ei hakka ka uut teemat tegema, aga kustkohast hankida suusamask ebastandartselt suure peaga suusatajale Very Happy ? Proovisin Rademaris Odlo suusamaski aga see ei läinud mitte pähe Very Happy . Kaugelt liiga väike. Selline tunne nagu prooviks sokki endale pähe tõmmata.

Ja teemasse ka:
Suusakindad ostsin Sinisalo Racing Thermo. Suusatama pole veel haiguse tõttu jõudnud aga väga soojad ja mugavad tunduvad küll käes.

Aga proovi buffi http://www.youtube.com/watch?v=pperW4PKeSw
www.buff.es/
Tagasi üles
Ukko
Suusakunn

PostitusPostitatud: 21.09.2009 21:24    Teema: Halti kindad Vasta viitega

Mul siis nyyd ka elu esimesed suusakindad Halti - ostetud põdramaalt peale Fin.hiihto 09 klas sõitu. Kuna meie punt kogunes peale sõitu seal staadioni suures telgis, kus ka igasugu suusavarustust müüdi, siis käis muidugi suurem ostmine. Mina olen vilets ostja alati olnud aga kuna kõik ikka ostsid sealt, et mega soodne jne, siis andsin lõpuks järele ning teiste pealekäimisel rabasin ka ühed 10 Eur-d Halti võistluskindad.
No 900 km sai veel hooaja teisel poolel nendega uhatud. Üldiselt villid kadusid ja nahk muutus nagu naisel:)) soojad ka teised. Soovitan.
Kel huvi, võin Lahtist 2010 tuua. Head, odavad, kvaliteetsed.
Tagasi üles
Saakal
Suusakunn

PostitusPostitatud: 01.11.2009 17:45    Teema: Hestra Vasta viitega

Ise kasutan Hestra kindaid ja olen nendega ülimalt rahul!
Tagasi üles
Ukko
Suusakunn

PostitusPostitatud: 22.04.2010 15:43    Teema: Vasta viitega

krt palju ikka uhate küll kui kindad nii ruttu ära kuluvad.
oma Halti kinnastega pea 3000 km sõitnud aga välja näevad nagu eile ostetud. Ka külmema ilma rattasõidud:)))
Tagasi üles
fanatic
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 22.04.2010 20:08    Teema: Vasta viitega

Kindal ja kindal on mega suur vahe. Vaatasin järgi, et olen oma Dynastar kinnastega umbes 7 aasta jooksul oma 4000km suusatanud, lisaks nende aastate jooksul kevadeti ja sügiseti ratast ka 3000km juurde vändanud. Moe pärast olen ka uusi käinud proovimas, aga pole seni head põhjust näinud kinnaste välja vahetamiseks.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    suusafoorum.err.ee -> Küsimused ja vastused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes