suusafoorum.err.ee suusafoorum.err.ee
Eesti Rahvusringhäälingu suusaportaali foorum

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Ebavere 24h

Uus teema   Vasta teemale    suusafoorum.err.ee -> Ülejäänud võistlused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
indrek36
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 15.03.2009 20:07    Teema: Ebavere 24h Vasta viitega

Kui ma arvasin,et Haanja maraton jääb selle aasta viimaseks suusasõiduks ja lõpeb see parafiini,pulbri ja pidamise parima koostöö leiutamine,tehti mulle pakkumine,millele oli võimatu ei öelda.Päev enne Haanjat helistas sõber ja ütles,et Ebaveres toimub 24h suusatamine, andis õhtuni aega otsuse tegemiseks,kuid vaja läks vaid kolme minutit.Kolmapäeval käisime Ebaveres vaatamas-sõitmas.Polnud sinna miskipärast veel sattunudki.Reede hommik kell 7 äratus,kell12 kolmele paarile suuskadele põhjakrunt alla ja sõit Ebavere poole võis alata.Ebaveres saime enda käsutusse ainsa üürimaja,mis saadaval.Kella15 paiku saabusid ka teised kolm võistkonna liiget,registratuuris sai võetud numbrid ja raporteeritud,et Silja Sport on võistluseks valmis.Pole vist väga palju võistkondi,kes saaks öelda,et nende määrdemeister on MK-etapil saavutanud teise koha.Meil oli selleks meheks Pavo Raudsepp.Kell 16.45 veel väike suusatest,et olla kl.17.00 stardijoonel,kuna olin esimeses vahetuses.Selleks ajaks olin üleval olnud 10 tundi.Algne plaan nägi ette,et kaks ringi tehakse 5km kaupa,seejärel minnakse juba 10km kaupa,ja et vähegi magada saaks,siis öösel üks 15km ots igaühel.Pärast seda otsustab juba edasi mitu ringi korrga.Kell 17.00 löödi "kirikukella"neljateistkümnele võistkonnale. Esimeselt ringilt tulles andsin teate edasi kolmandana ja nii see "karussell" tuure koguma hakkas.Sai selgeks,et midagi lihtsat siit tulemas ei ole,kui juba pärast 5km igemete vahelt verd välja pressib.Kuid mis ei tapa, see tugevaks ju teeb.Aga suusk oli hea ja ööseks lubatud külmakraadid lubasid libisemise veelgi paremaks muuta.Esimese "tiiru"said kõik valges tehtud,et kogu rada valgustatud ei olnud,tuli peagi"kükloope"kasutama hakata.(Teen siin väikese kõrvalepõike ka meie teisest taustajõust,kelleks olid kolm kena ja toredat naisterahvast n-ö "fännklubi".Nad ei olnud kellegi elukaaslased,pruudid või armukesed ega isegi mitte abikaasad, vaid tulid väga vabatahtlikult,et teha meile süüa,turgutada väsinud luid,liikmeid,lihaseid ja lihtsalt hoida tuju ja võistlusmoraali üleval kui see kippus väsimuse kumuleerudes tekkima.Ja nad said sellega 200% hakkama.)Peale n-ö teist ringi oli juba pime ja sõita tuli enamjaolt "küünlavalgel".Umbes 12 paiku kui olin lõetanud oma 10km otsa,tuli hakata mõtlema magamisele,selleks ajaks olin üleval olnud umbes 17tundi.Järgmine "etteaste"pidi algama umbes 03.00-03.15 ja selleks oli juba 15km.Särk vahetatud,taastusjook joodud, väike kõhutäis ja teki alla,et 02.30 tõusta,suusad määrida(Pavo läks umbes 12.00 koju,kuid jättes määrde meile).Ükskõik millele või kellele ei mõelnud,aga UND EI TULNUD.Kell 03.12 läksin oma 15km ringile,olin üleval olnud u.20tundi.Pärast sõitu,mis muide läks aina paremaks,seda eriti kolmandal ringil,jäi mulle u.4tundi aega järgmise stardini.Rutiinne toiming pärast sõitu ja kohe teki alla.Siis otsustas lahkuda meie "kuudist"elekter,mille tagajärjel jäi kütteta tuba ja seinal hakkas piiksuma signaandur ja et keegi tuli mingi aja tagant ja siis keegi jälle läks,koos sinna juurde kuuluvaga,aga mida ei tulnud oli UNI.Umbes kella kaheksa paiku,kui oli minu 10km kord,olin üleval olnud 25tundi.Selleks ajaks oli selge,et magamisest ei tule midagi välja.Õnneks oli väljas valge ja sõita sai ilma lambita.Kuna esimene ja teine koht oli oma teed läinud tuli mõelda mis ringivalemiga edasi sõita,et hoida kolmandat kohta.Tegime igaüks veel kaks kümnest ringi ja pärast seda otsustasime,et jätkame viieste tegemist kuniks saabub kell 17.00.Kui veel öösel oli olnud paar külmakraadi,siis päevapoolse sulaga kippus ka libisemine kohati kehvemaks minema,aga et oli vaja "ainult"5km korraga sõita,siis sai jälle iga ringiga igemest veri välja aetud,vb rohkemgi.Kell 16.20 läksin oma viimasele 5km ringile teadmisega,et meie kolmandat kohta ei kõiguta mitte miski jõud,ka vääramatu mitte.Kell 16.52 sai meie võistkonna kannatuste rada oma pronksise punkti.Olin üleval olnud 34 tundi.Silmad olid justkui hõõguvad söetükid.Aga see polnud enam peamine.Peamine oli nüüd tehtud-24h suusatamist.Polnud just paha tunne seista poodiumil,mis siis, et kolmandal astmel.See oli ka meie võistkonna lagi sel võistlusel.Kohustuslik õnnitlemine,väike fotosessioon ja oligi aeg asjad kokku pakkida ning kodu poole minekut teha.Hea,et ei pidanud seekord ise autot juhtima,seda tegi meie õrnemapoolne taustajõud.Koju jõudsin u.20.30,läksin veel poest läbi,et osta üks "isotoononiline spordijook" nimega Saku Rock.Kell22.00 ütles tütar mulle,et võta oma"lutipudel" suust ja mine magama.Olin üleval olnud 39 tundi.P.S Tahaksin tänada oma suurepäraseid võistkonnakaaslasi:Pauli,Marekit,Raidot ja teist Indrekut,tänu kelle ühisele jõupingutusele lõpetasime kolmandana,samuti meie väga tublisi tütarlapsi;Evet,Tiinat ja Maretit,kelleta see võistlus poleks olnud pooltki seda,mis ta oli.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
toja
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 15.03.2009 22:53    Teema: Vasta viitega

lahe. tulemustest
(http://www.ebaverekeskus.ee/index.php?page=sisu&id=4)
nähtub, et sõideti 6 km ringil. juhendist lugesin esimese hooga, et sõidetakse ca 0,5 km ringil Rolling Eyes. see punkt seal ca ja 5 vahel Smile

5 peale ongi kaunis keeruline vahetusi jagada nõnda, et veel magamise aega ka jääks. kunagi, kui orienteerujad 10 mehega Tallinnast Tartu jooksid, kilomeetri kaupa, jagati sats 3+3+4 rühmadeks ja tekkis 3 seeriat a 6 või 7 x 1 km ning seeriate vahele jäi veidi pikem vahe. see küll võttis mingi 10 tundi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Salmiakki
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 19.03.2009 09:15    Teema: Vasta viitega

Suurepärane sõidukirjeldus, Indrek, nii tekib tahtmine isegi osaleda järgmisel aastal.
Kuidas rada muidu oli, kas meenutas tsiklite krossirada oma paljude väikeste küngastega? Ma ühe korra käisin Ebaveres sõitmas kuskil veebruaris ja tookord oli see küll üsna mõttetult ebatasane ja jäiste laskumistega rada, kuhu pole mingit isu tagasi minna.
Tagasi üles
plaah
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 19.03.2009 11:34    Teema: Vasta viitega

tõesti hea kirjeldus. olime ka ise punti kokku panemas ja tulemas, kuid pean tunnistama, et lõin ise veidi araks ja polnud justkui valmis selleks. peale suuri maratone olin juba suusamõtted maha matnud ja ei suutnud enam motiveerida end.
järgmisel korral kindlasti võtame osa.
paistab, et suusatalv ei kao veel kuhugi kuna järgmine nädal näitab ainult miinuskraade.
Tagasi üles
Salomon
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 19.03.2009 13:34    Teema: Vasta viitega

Korraldus suht kehva ja ega selle stardimaksu eest põhimõtteliselt midagi ei saanud. Ka olid esikolmiku auhinnad ikka väga nirud. Soovitaks korraldajatel rohkem stardimaksust korraldusse paigutada ja vähem enda taskusse!
Tagasi üles
indrek36
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 19.03.2009 22:02    Teema: Vasta viitega

Rada nagu ikka oli võrdne kõigile,aga võrdne pole kõigi suusatamise oskus.Eks ta kohati tiba laineline oli ja alguses hakkas natuke sääretorule,aga kui said tõuke nö"lainesse"ja suutsid rütmi hoida siis polnud kõige hullem.Öösel kui renn jäisem oli sai ohtralt paaristõuget kasutada.Kõik sõltus ka kiirusest,kui see läks suuremaks eks siis tuli ka suusatamist mittemeenutavaid liigutusi ette.Nii palju kui mina tean tuli ebatasasusest tingituid kukkumisi ette ka Tartu"suuskadel sündinud"noormeestel.Suurem katsumus oli pimedas laskumised,kus nii mõnedki suusajäljed läksid sinna kuhu rada ei olnud ette nähtud.Korralduse kohapealt:meile isiklikult polnud muud vaja kui kell 17.00 startida,ülejäänu korraldasime me ise nii nagu soovisime.Kõik oleneb sellest kuidas vötta.Meie vötsime mönuga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    suusafoorum.err.ee -> Ülejäänud võistlused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes