suusafoorum.err.ee suusafoorum.err.ee
Eesti Rahvusringhäälingu suusaportaali foorum

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Pirita suusarada
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    suusafoorum.err.ee -> Suusarajad ja nende olukord
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Mr. Anderson
Suusasõber

PostitusPostitatud: 17.01.2008 21:42    Teema: Pirita suusarada Vasta viitega

Praeguse seisuga saab Pirital edukalt sõita uisku, klassika jälg on veidi sodine ning lõhub natuke suuska. Mõnedes kohtades on rajale sattunud mulda, lehti ja muud seesugust. Kindlasti ei soovita minna rajale kõige uuema suusaga.
Rajale peaks natuke lund juurde kantama 18.01.08 (mustematesse kohtadesse).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Siimv
Suusakunn

PostitusPostitatud: 17.01.2008 22:04    Teema: Vasta viitega

Käisin täna (~kl 15) paiku sõitmas. Rada tunduvalt kõvema põhjaga kui Nõmmel (kus on ikka üsna pudrune juba), kahjuks ka rada natuke sodisem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
MargusH
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 18.01.2008 23:11    Teema: Vasta viitega

Olles käinud kolmapäeval Trummis, siis tänane Pirital käik oli ikka hoopis teisest mastist. Rada kõva põhjaga ja ei olnud pudrune. Paar kehvemat kohta oli, kuid antud oludes parim, mida tahta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MargusH
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 23.01.2008 21:22    Teema: Vasta viitega

Rada enam vähem korralik. Väikes tõusul uisuväljaku juures kiskus kergelt jäiseks, kuid ülejäänud rajal sai uisku väga hästi sõita.Klassikajälg jäine ja poole raja ulatuses ainult.
Tagasi üles
Eero
Suusakunn

PostitusPostitatud: 04.02.2008 20:44    Teema: Vasta viitega

Käisin Pirtal suusatamas, kuna sõitsin tasakesi ja madalal pulsil oli aega igasuguseid mõtteid mõlgutada, peale poole tunnist sõitu, tekkis arusaam, et rada on ikka vist väga vilets, isegi jooksjaid polnud enam rajal, siiski kohe ilmus üks ja pärast teine veel ja enne lõppu tuli ka koera pissitaja lumele, seega kõik kontrolli all.
Aga lumeinfot ka siis: kõige paremas korras, võiks öelda isegi üliheas korras oli ca 50m lõik tamme laskumise ja tõusu vahel üleval, laskumine oli jääs ja jõeäär ka vahelduva eduga jäine aga sõita sai, mäest sai ka kobedalt ülesse, üks lumeta koht oli, üleval kannatas sõita ca 300m, siis oli jälle lumeta lõik. Kabeli laskumist ma ei proovinud, kui juba rajameistri infos on kirjas, et sõita ei kannata ju siis ei kannata. Tegelikult ma ei kasutanud ka tõusu ja laskumist rohkem kui kaks korda, siiski minuga rajal olnud kaks vanemat härrat sõitsid ka mäest alla ja ülesse aga ringi pöörasime kõik ühes samas kohas enne ühte lumeta lõiku. Seega sõidu kõlblik ilma laskumise ja tõusuta on ca 300m. Seega kui väga tahta siis sõita saab, soovitavalt aeglaselt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Mr. Anderson
Suusasõber

PostitusPostitatud: 07.02.2008 18:30    Teema: Vasta viitega

enam vist ei tasu üldse suusaga rajale minna, tuleb oodata uut lund või miinuskraade lume valmistamiseks
Tagasi üles
Eero
Suusakunn

PostitusPostitatud: 19.02.2008 20:58    Teema: Vasta viitega

Arvestades Põhja-Eesti ilma olusid oli Pirital supperrada. Kabeli ring uisutajatele ja tamme ring klassika meestele, koos klassikajäljega. Aga kõige rohkem tahtsin seda öelda, et JM suusaklubi treener on siiski veidi napakas. Ma saan aru, et noored peavad trenni tegema ja nii edasi aga siiski pole vist 3 ringilise võistluse korraldamiseks parim aeg õhtul peale kella 6, kui rada on täis erineval kiirusel ja enamasti siiski päris rahulikult sõitvaid harrastajaid ja kui siis täis kiirusel tormav nooruk kukub sinust mööda sügama tamme tõusul, komistades su suuskadesse ja kepidesse ja pool käpakil tõusust ülesse rühkimas ja pärast seda sirakil lumes maas. Aga no ju siis oli vaja sellist trenni seekord teha. Õnneks jäid kõik ellu, kui lahkusin rajalt ei vedelenud enam kedagi maas.
Tagasi üles
holden
Suusakunn

PostitusPostitatud: 19.02.2008 22:40    Teema: Vasta viitega

Eero kirjutas:
Arvestades Põhja-Eesti ilma olusid oli Pirital supperrada. Kabeli ring uisutajatele ja tamme ring klassika meestele, koos klassikajäljega. Aga kõige rohkem tahtsin seda öelda, et JM suusaklubi treener on siiski veidi napakas. Ma saan aru, et noored peavad trenni tegema ja nii edasi aga siiski pole vist 3 ringilise võistluse korraldamiseks parim aeg õhtul peale kella 6, kui rada on täis erineval kiirusel ja enamasti siiski päris rahulikult sõitvaid harrastajaid ja kui siis täis kiirusel tormav nooruk kukub sinust mööda sügama tamme tõusul, komistades su suuskadesse ja kepidesse ja pool käpakil tõusust ülesse rühkimas ja pärast seda sirakil lumes maas. Aga no ju siis oli vaja sellist trenni seekord teha. Õnneks jäid kõik ellu, kui lahkusin rajalt ei vedelenud enam kedagi maas.

Eero, kui numbriga vend sust mööda tahab, siis lase!!! Wink
Kui numbrita võistlus, siis andku minna - kasvõi varustus ribadeks!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Eero
Suusakunn

PostitusPostitatud: 20.02.2008 09:12    Teema: Vasta viitega

Numbrit neil polnud aga jube kiire oli küll. Vaata Ivar ma lasen alati heameelega trennis kõik mööda kes tahavad aga kuna oled ka ise Pirital käinud siis tead, et see Tamme tõus ei ole just väga lai, nii et isegi kui ma sinna äärde tõusul võtan siis selleks, et mööda joosta peab olema jõudu, mõistust ja oskust. Paraku millegist jäi neil puudu ja nii nad siis käpakil olid. Õnneks jäi kõigil varustus terveks. Aga ega ma noorte peale pahane ole, neil viimane aeg marutada, varsti tuleb neil periood kus on naised, alkohol, suitsetamine võtavad kogu aja ja enam marutada ei saa sedasi Smile
Tagasi üles
Bulsara
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 20.02.2008 20:48    Teema: Vasta viitega

Täna sai siis Kabeli ringil ka klassikat sõita. Kuna kliistrit alla ei pannud, siis muidugi oli vaid paaristõuke teema, sest mingit pidamist polnud.

Jaak Mae suusaklubi mudilased olid täna tunduvalt asjalikuma treeneri käe all. Täitsa tore oli vaadata, kuidas Martin neid seal utsitas. Vahest ainult sellist asja soovitaks üle rääkida, et mis iganes manöövrit tehes (seisma jäädes, sõitma hakates, jälge astudes jne) võiks ikka eelnevalt seljataha vaadata, et kedagi kiiremat ei tuleks.

Õnnestus nii minul kui vist ka Eerol täna ühele tütarlapsele pihta saada, sest lihtsalt astuti/kukuti ootamatult ette...

Eilsega võrreldes muidugi oli näha, et lumi juba vaikselt sulab. Kabeli laskumise jäljest sai mõned uued kriimud sisse ning paar teravat kivi eemaldatud.
Tagasi üles
Eero
Suusakunn

PostitusPostitatud: 20.02.2008 21:46    Teema: Vasta viitega

Ma ei tea kas Pirtial tiirutamisest on minul või Jaanusel pea sassis, ma näen Jaanuse teksti kahe kordselt. Aga no see selleks arvestades kui palju ringe sai sõidetud võib kaks korda kirjutada küll. Kuna mina käisin ka Tamme ringil siis mõni sõna sellest ka. Kuna seal käis vähem rahvast oli jälg korralikum ja lumi kergelt valgem samas tuleb Tamme ringil pikk laskumine ja pikk varese stiilis tõus, kuigi üks härra kirjutas lumeinfos, et tamme ring muutus paaristõuke ringiks arvan, et ta ajas ringid sassi või tuli see hirmsa muskliga mees hiljem rajale Smile
Tagasi üles
Bulsara
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 21.02.2008 00:03    Teema: Vasta viitega

Eero kirjutas:
Ma ei tea kas Pirtial tiirutamisest on minul või Jaanusel pea sassis, ma näen Jaanuse teksti kahe kordselt.

Oli tõepoolest nii, nüüd kustutatud topeltjura... Foorum oli täna pool päeva katki ja nii sai mitu korda pressitud seda saada nuppu...

EDIT: Tundub, et endiselt tuleb pärast postitamist mingi veateade... uurin edasi...
Tagasi üles
sull
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 21.02.2008 08:52    Teema: Vasta viitega

pirita raja tammemäe(?) ring oli küll eile nagu muinasjutus. selline tunne nagu rada oleks mõnest plastmaterjalist mäeküljele venitatud - ei vaju sisse, ei sula, libisemine on konstantne, täiesti valge lumi.

muidugi, päeva lõpuks asi natuke muutus, aga üsna maaväline oli seal sõita siiski. Cool
Tagasi üles
MargusH
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 21.02.2008 10:33    Teema: Vasta viitega

Keegi Tamme tõusul tõusu meetreid kah teab? Arvutaks kokku palju neid tuli siis lõpuks. Pea hakkas küll keerutamisest lõpuks ringi käima Very Happy
Tagasi üles
sull
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 21.02.2008 20:55    Teema: Vasta viitega

MargusH kirjutas:
Keegi Tamme tõusul tõusu meetreid kah teab? Arvutaks kokku palju neid tuli siis lõpuks. Pea hakkas küll keerutamisest lõpuks ringi käima Very Happy

10 kui kurvi peal ära keerata, 11 kui lõpuni libistada
Tagasi üles
Sass
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 21.02.2008 22:36    Teema: Vasta viitega

Siiski nimetan tamme ringi paaristõuke ringiks ja seda iga ilmaga ja seda omamata mingit hirmsat musklit. see üks suur tõus mis seal on on ju käärjooksu tõus. võibolla muidugi kui sinna tõusele korralik jälg sisse ajada võtaks paremad mehed kellel korralik pidamine all seda vaheltuv tõukelise stiiliga, aga kogu ülejäänud rada on ju kergesti läbitav paaristõukega. Kui sellisel rajal toimuksid võistlused klassikalises stiilis, siis olen veendunud et kõik kes vähegi suusatamisega tegelenud on sõidaks seda rada ilma pidamiseta klassikasuusaga või siis uisusuusaga, st puhas paaris tõuge ja siis käärjooks tõusust ülesse. Embarassed
Tagasi üles
Eero
Suusakunn

PostitusPostitatud: 22.02.2008 07:40    Teema: Vasta viitega

Sellise seletusega olen nõus sass. Paaristõukega pole mina sellest suurest männist mööda saanud, suusanina napilt männini aga edasi tuleb mingeid muid stiile kasutada. Minu mäletamist mööda on sinna tõusule varematel aastatel ikka jälg ka veetud, või siis veidi pikemalt jälg tehtud.
Tagasi üles
Siimv
Suusakunn

PostitusPostitatud: 23.02.2008 18:09    Teema: Vasta viitega

Pirital täiesti sõidetav, täna ei kogunud kliister ka enam sodi väga palju alla ning sõita sai täiesti normaalselt. Enamuse ajast oli peale minu veel ainult 1 inimene rajal, kasutage veel võimalust!
Tagasi üles
sull
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 23.02.2008 18:55    Teema: Vasta viitega

Siimv kirjutas:
Pirital täiesti sõidetav, täna ei kogunud kliister ka enam sodi väga palju alla ning sõita sai täiesti normaalselt. Enamuse ajast oli peale minu veel ainult 1 inimene rajal, kasutage veel võimalust!

siim, kõik on haanjas Wink
Tagasi üles
Eero
Suusakunn

PostitusPostitatud: 25.02.2008 18:52    Teema: Vasta viitega

Käisin Pirital sõitmas, eemalt rada vaadates oli see üllatavalt valge. Rajal olles selgus, et ka väga heas korras. Sõitsin Tamme ringi. Üleval klassika jälge ei olnud, küll oli see olemas laskumisel ja jõe ääres. Lisaks nagu ringi nimi ütleb oli jäljes kümmekond tammelehte ja teine sama palju teiste puude lehti, lisaks paar käbi. Tõusul olid mõned kivikesed, mis ma ära korjasin aga arvestades seda, et olen see aasta sealt korjanud ca 10 peotäit, siis ilmselt on neid seal jätkuvalt (kas kivid kasvavad?). Aga muidu ok ja Jaak Mae laste treener kutsus lapsi üle õla vaatama, seega kõik oli väga hästi. Kannatab veel sõita küll.

Viimati muutis seda Eero (27.02.2008 09:44). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Eero
Suusakunn

PostitusPostitatud: 26.02.2008 23:23    Teema: Vasta viitega

Kui kedagi peaks veel huvitama Pirita raja seisukord siis Kabeli ringil kannatas õhtul veel sõita. Hommikused olud olid väga head olnud, õhtuks oli ajahammas rada natuke purenud, lisaks pures rada kaks lambapead jalgratastega. No aga mina sain oma trenni tehtud ja ilmselt saan homse ka tehtud.
Tagasi üles
Andres
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 27.02.2008 09:38    Teema: Vasta viitega

26. õhtul oli Tamme ring olusid arvestades väga hea. Ringi pikkuses jälg. Käbe ja kivesid ikka leiab, aga vähem kui võiks oodata. Eero on vist suurema osa juba ära jõudnud korjata. Koerajalutajaid ja jooksjaid leiab ka Evil or Very Mad.
Tagasi üles
Siimv
Suusakunn

PostitusPostitatud: 27.02.2008 20:28    Teema: Vasta viitega

Kabeli ring sai tänase ilma tõttu küll kabelimatsu (ma tean, et lame nali, aga pidin ära ütlema Smile). Läbi suure häda on ring läbitav. Tagumisel Tamme ringil oli võimalik veel trenni teha, klassikajälg enamasti sees, rada väga määrdunud ja sodine.

Uudis Haanja edasilükkamise ning Väikelinnade MV ärajäämise kohta tingisid siis selle, et tänane trenn jäigi viimaseks antud hooajal. Nüüd kerge puhkus ning siis juba tõsised ettevalmistused rattahooajaks.
Tagasi üles
sull
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 29.02.2008 23:33    Teema: Vasta viitega

tamme ring hommikul traktoriga läbi sõidetud, lisaks päeval sadanud ca 1cm lund, mis muidugi õhtuks ära sõideti. Aga oluliselt parem sõita, kui näiteks kolmapäeval. jälge sees polnud. paaris kohas jää väljas, ühes kohas ka liiv/kivid (tõusu alguses).
Tagasi üles
Eero
Suusakunn

PostitusPostitatud: 06.03.2008 22:38    Teema: Vasta viitega

Pirital sai Tamme ringil suusatada, klassika jälg oli ka olemas. Rada päris OK. Mina täna kive ei korjanud, peale pooleteise tunnist sõitu hakkasid mõned Tamme tõusul välja tulema aga mulle tundus, et need noppis ära minu taga sõitnud härra, aitähh. Sest järgmiseks ringiks olid kivid läinud. Samas nägin mõnda koperdamas suuskadega ka kahe ringi vahelisel alal. Seega ilmselt on kogu 8km ring koperdamis kõlbulik. Ise ei hakanud proovima.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    suusafoorum.err.ee -> Suusarajad ja nende olukord Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes