suusafoorum.err.ee suusafoorum.err.ee
Eesti Rahvusringhäälingu suusaportaali foorum

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Asfaldiotsikud

Uus teema   Vasta teemale    suusafoorum.err.ee -> Rullsuusatamine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mk21
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 30.10.2014 15:28    Teema: Asfaldiotsikud Vasta viitega

Kuidas teistel asfaldiotsikud kestavad. Mul väga ei kesta, sest seni olen neid teritanud tavalise käia peal ja see teeb nad ilmselt pehmeks, selle volframkarbiidist kõvasulamotsiku enda. Pärastbteritamist hakkab üha kiiremini kuluma.
Sellest ka küsimus on keegi uurinud, mis oleks soodsaim teemantööriista variant, mida võiks kodukasutuseks muretseda kepiteravike teritamiseks.
Olen küsinud teemantkäiakivi tavalisele lauakäiale mitmest kohast, aga enamasti laiutatakse käsi või teatakse mingit kohta kus jutkui võiks olla, aga s eni pole leidnud. Iseenesest hinnaklass peaks jääma nii alla 100 EUR, väga kallid need olla ei tohiks. Samas on äkki mingeid väiksemaid tööriistu, mida saab mingi teemantkettaga kasutada ?
Järve Hawaii Exspress teritab ka kepiotsi (2 EUR 2 otsikut)ja väidetavalt on neil teemantkäi, aga ise veendunud ei ole. Tegelikult hakkab nendele otsikutele ka tavaline käi peale, aga pikas perspektiivis see hästi ei mõju ja teeb kõvasulami pehmeks. Eriti jamaks läheb sügisepoole, kui asfhalt temperatuurilangusega üha kõvemaks läheb.
Spets rulliradade asphalt on paremates kohtades vist üldse pehmem ja el sellist probleemi pole nagu suvalise viletsast asfaldist Eesti kergliiklustee peal.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rossi
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 31.10.2014 16:28    Teema: Vasta viitega

Ideaalne teritusvahend.
http://www.kaindl-woodcarver.de/index.htm?us?winkelschleifer
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Bõrt
Suusakunn

PostitusPostitatud: 02.11.2014 10:37    Teema: Vasta viitega

Minu suveotsikud on kestnud 5 suve ja ühe kestavad kindlasti veel. Teritada saab iga suvalise käia peal. Käia kiirus peab olema väga aeglane et metall ise kuumaks ei läheks. Keerab ümber oleva plastiku tuksi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
mk21
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 02.11.2014 21:17    Teema: Vasta viitega

Küsimus ei ole selles, et plastosa ümbert ära sulaks, alati võib ka tavalise käiaga n.ö lühikeste seeriate kaupa lasta ja vahepeal vette kasta, vaid selles, et kui kõvasulam ise saab liigset kuuma, siis muutub ta iga korraga pehmemaks ja edaspidi ka kulub sellele vastavalt kiiremini. Kui teritamisel hakkab juba plastikut sulatama, siis on metal ammu oma "matsu" kättesaanud. Ilmselt on see kõvasulam ka karastatud ja karastatud metall ei kannata kuuma ja ongi loogiline, et läheb pehmeks. Seoses sellega antakse õigeks teritamistehnoloogiaks teemantkäia kasutamine.
Tagasi üles
Bõrt
Suusakunn

PostitusPostitatud: 02.11.2014 21:24    Teema: Vasta viitega

Point on selles, et iga suvaline käi sobib.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
mk21
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 04.11.2014 22:00    Teema: Vasta viitega

Eks muidugi sobib (nagu ka eespool juttu oli), kui eesmärgiks on kepiots näpuga katusdes teravaks saada ja pärast näiteks 10-15 km suusatada.
Mul on tahtmine pigem selles, et 30-40 km rullsuusatada nii, et kepiotsi poolepealt vahetama ei peaks. Praegu ma seda enamasti teen ja mida külmemaks ilm läheb, seda sagedamini on vaja vahetada.
Antud juhul kvaliteetse kepiotsa teritamisega saaks ka trennikvaliteeti tõsta.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    suusafoorum.err.ee -> Rullsuusatamine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes