suusafoorum.err.ee suusafoorum.err.ee
Eesti Rahvusringhäälingu suusaportaali foorum

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Servakant vabatehnika suusal?

Uus teema   Vasta teemale    suusafoorum.err.ee -> Küsimused ja vastused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
pühabasuusataja
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 11.12.2010 19:18    Teema: Servakant vabatehnika suusal? Vasta viitega

Hai,

kuna suusahuvi ikka jätkub veel, siis tõsine plaan see hooaeg oma vabatehnika suusad vähe paremate vastu välja vahetada...aga eelarve suht piiratud,siis vist võistlussuusk (ka kasutatuna) tuleb paraku valikust välja jätta ja hetkel (enda arust) hea pakkumine sellisele "aktiivse harrastaja" klassi suusale: Madshus Ultrasonic ,Racing Performance, Skatekut 44-41-44,paine sobib jnejne kõik ilus...ja kuna lihtsalt eelmise aasta mudel, siis täitsa poeuuena saaks endise 2000+ hinna asemel pm.1000,- kätte.
Muidu Madshusega positiivne kogemus olemas, klassikasuusaks sai eelmine talv just Ultrasonicud, vähekasutatuna küll, aga lipe ja paine ja kõik tundub väga hea (muidugi mul võrdluspagas ka üsna väike veel...),aga mis mind konkreetse pakutava uisusuusa juures veidi häirib,et seal puudub pm. serval kant! Kui vaadata konkurentide värskemat/kangemat mudelivalikut, siis enamustel ikka selline 1-2mm konkreetselt eenduv rant suusa küljest võetuna, aga noil Madshustel lihtsalt täisnurk põhja ja külje vahel...vast mõistate,mida silmas pean Smile

Küsin seda just seetõttu,et praeguste (miskised vanemad Atomicu Vasa Skated)suuskadega, mis maksid juba kaks aastat tagasi mulle pm.klambri hinda ehk 500 raha, kuna põhjad olid ikka suht vagusid täis ja ei kõlvanud endisele omanikule enam mullasuusaks isegi Very Happy , siis nendega ongi just see probleem, et mõistagi on ka servad suht ümaraks ära räsatud ja jäisema/kõvema rajaga kipuvad suht lipa-lopa käima pahatihti, eriti häiriv on see just pikemal (võistlus)sõidul,kui jalg ka juba suht lödi ja siis peab täitsa jälgima seda...muidu pehmema rajaga veel täitsa juhitavad ja lipe ka ok värskelt määrituna,aga ma olen üsna kindel,et see on juhtimatus kõvemal rajal just sellest ümarast servast? Et kui ostan nüüd uued just ennekõike selle "puuduse" pärast,kas siis sellistega pärast kirun sama asja? Või kui on suusk ikka värske ja ilusti servast täisnurk,siis ei maksa selle eenduva "kandi" puudumise pärast muret tunda?
Ahjaa, ühekorra õnnestus sõbra värskeid Rossi suuski proovida, kus oli selline kant täitsa olemas ja siis tundusid need ikka täiesti harjumatud, tahtis ennem jalalt ära tõukamist sootuks kuhugi "alt ära" tõmmata Smile Kas see nüüd sellest, et kõigi tehnikaga äkki ei sobigi selline julmalt terav kant ja need Madshused olekski sel juhul täitsa hea valik mulle...või olen ma oma sodiks sõidetud Atomikega enda tehnika juba lihtsalt ära rikkunud ja peaks ikkagi vaatama sellise kandiga mudelite poole, nagu ka enamus tootjate suund tundub olema?

Pikk jutt sai,aga ei osanud kuidagi lühemalt seda probleemi kirjeldada...lühidalt siis, et kui oluline see kant seal on ikkagi? Oleksin tänulik,kui keegi veel lähipäevil oma kogemusi/tähelepanekuid sellel teemal jagada viitsib...või äkki kellelgi konkreetse Madshuse mudeliga lausa sõidukogemus?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Siimv
Suusakunn

PostitusPostitatud: 13.12.2010 09:25    Teema: Re: Servakant vabatehnika suusal? Vasta viitega

pühabasuusataja kirjutas:

...muidu pehmema rajaga veel täitsa juhitavad ja lipe ka ok värskelt määrituna,aga ma olen üsna kindel,et see on juhtimatus kõvemal rajal just sellest ümarast servast? Et kui ostan nüüd uued just ennekõike selle "puuduse" pärast,kas siis sellistega pärast kirun sama asja? Või kui on suusk ikka värske ja ilusti servast täisnurk,siis ei maksa selle eenduva "kandi" puudumise pärast muret tunda?

Ka Madshuse tippmudelitel puudub nö. "eralduv kant". Olen omanud ja sõitnud nii Madshuste, Fischerite, Atomice, Salomonidega ja Rossignolidega ning korraliku ja sirge põhja puhul ei ole kandi puudumises või olemasolus küll erilist tunnetusliku vahet tähele pannud. Pigem minu subjektiivse arvamuse kohaselt on teatud Madshuse mudelid isegi mõnevõrra parema juhitavusega kui osad konkurentite sama hinnaklassi mudelid (nt Hypersonicud ja RCS-id on teatud põhimõtteliste materjali- ja konstruktsioonierinevustega).

Seega nö. "eralduva kandi" puudumise üle küll kindlasti muret tundma ei pea. Kui määrimisel täheldad, et kandid hakkavad liigselt kuluma, siis tuleb suusad lihtsalt õigeaegselt ära lihvida. Praeguste lumeolude puhul ning kui aastas just tõesti tuhandeid kilomeetreid maha ei sõida, siis seda ohtu vaevalt on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    suusafoorum.err.ee -> Küsimused ja vastused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes