suusafoorum.err.ee suusafoorum.err.ee
Eesti Rahvusringhäälingu suusaportaali foorum

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mahud

Uus teema   Vasta teemale    suusafoorum.err.ee -> Treeningkavad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Fiadila
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 19.02.2009 01:19    Teema: Mahud Vasta viitega

Pajatage sellest, et milliste mahtudega keegi treenib. Milline on selle aasta kilometraaz või näiteks mitmetunnilised treeningnädalad teil on.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Siimv
Suusakunn

PostitusPostitatud: 19.02.2009 10:34    Teema: Vasta viitega

Kuna suvel üritan tõsisemalt tegeleda rattaga, siis suusatamine on rohkem selline tore vana armastus kellega talviti natuke tiiba ripsutan.

Rattahooaeg kestab minu jaoks märtsi keskpaigast oktoobrini. Oktoober on aktiivse puhkuse kuu ning novembrist märsti alguseni tegelen mingil moel suusatamisega.

Kuna põhimaht ning kilometraa¾ tuleb rattas, siis märtsini kestab rattaga tehtud põhi tavaliselt ära küll. Sügisel jäävad nädalad enamasti 7 kuni 11 tunni piiridesse. Veebruar ja jaanuar üle kümne tunni nädalas väga ei liiguta. Siiski üritan päris palju võistelda ning ka muidu intensiivsemaid trenne teha.

Suvised treeningkoormused kõiguvad 9 kuni 15 tundi nädalas ning viimastel aastatel on rattakilometraa¾ tulnud 10 000km kanti (90% trennidest maanteel). Suuska tuleb olenevalt talvest ~1000km.

Üldiselt arvatakse, et sellise koormuse juures muudeks asjadeks aega ei jäägi. Siiski kui hoolikalt planeerida ning näiteks mõnest aega raiskavast harjumusest vabaneda pole probleemi.

Kui üldisemalt rääkida, siis ma ei ta kuidas on suusatajate seas, kuid harrastusratturid üldiselt meelsasti oma mahtudest ei räägi. Ja kui räägitaksegi, siis on kõvem see kes suudab usutavamalt rääkida kui vähe ta treenib. Loomulikult see ei kehti kõikide harrastajate kohta ning leidub tõesti ka ürgandekaid kes ei peagi eriti treenima. Paraku tõsiasi on see, et Elion Cupi esimesed 300 on juba sportlikult väga heal tasemel ning konkurents läheb iga aastaga aina karmimaks. Ainuüksi lõunalaagrites käis eelmine kevad erinevatel andmetel 200 - ... Eesti ratturit.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Fiadila
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 19.02.2009 10:45    Teema: Vasta viitega

Sellessuhtes räägitakse Tartu Maratoni stardis oma suurtest Mahtudest ja finishis räägitakse, et ega seda trenni polegi väga tehtud Very Happy
Tagasi üles
Eero
Suusakunn

PostitusPostitatud: 20.02.2009 16:11    Teema: Vasta viitega

Minu mahud on kirjas TM jutustuses. lahtikirjutatult tähendab see seda, et ca 2h päevas ja pühapäeval 3h ning esmaspäev on ilma trennita päev ning vahele tikub tulema ka päevi kus trenn jääb tegemata. keskmiselt tuleb kuus 50h. Varemalt ma suvel ei teinud eriti midagi, suusatama hakkasin siis kui tuli lumi maha ja heal juhul sai ennem maratoni 500-600km täis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
sam55
Tõsine tegija

PostitusPostitatud: 21.02.2009 17:40    Teema: Vasta viitega

krt..kõvad mehed siin..mul tuleb aastas 200-220 tundi.. no ja TM 4h on järelikult päris hea Smile arvatavasti suusa arvelt Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
meelisq
Suusasõber

PostitusPostitatud: 18.01.2010 19:39    Teema: Treening Vasta viitega

Tere,

Minu näol on siis tegemist algajaga.Olen 20. aastane ning olen teinud kergejõustiku ning tegelenud jalgpalliga.Nüüd on tärkanud huvi suusatamise vastu ja selleks on isegi head võimalused, sest Prita suusarada on kohe kõrval, 10 minuti kaugusel jalgsi.
Põhiline asi milles ma abi vajaks, oleks mahu treeningud, sest kergejõustikus sai tehtud piisavalt plahvatusliku jõudu ning üldse muud.
Suusatama hakasin tõsisemalt sellel aastal.Praegu siis teen 5- korda nädalas ning 10 km päevas ja kui on piisavalt jõudu laupäeval, siis sõidan ka laupäeval.Tehnika ka suht s..t, aga olen nõus vaeva nägema ning olen kõrgelt motiveeritud.Kas kopsumahut omab suusatamises suurt tähtsust?

Lugupidamisega
Meelis
Tagasi üles
Raiko
Asjalik harrastaja

PostitusPostitatud: 18.01.2010 21:36    Teema: Vasta viitega

Ikka omab. Mida suurem on võime hapnikku mingis ajaühikus tarbida, seda rohkem hapnikku lihased saavad. Tehnika koha pealt, vaata mõningaid videosid youtubest, samuti on hea ka Veikko Tääri suusapäevikud ning püüa nähtud jäljendada. Very Happy

----------

Ise treenin ligikaudu 350 tundi aastas. Enamik sellest suusatamine, suvel rullsuusatamine ja kehvade treenimistingimuste tõttu palju ka jooksmist.
Tagasi üles
meelisq
Suusasõber

PostitusPostitatud: 19.01.2010 17:38    Teema: Vasta viitega

Selge!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    suusafoorum.err.ee -> Treeningkavad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes